Haber

Yozgat’ta Berberden Gönüllü Hizmet

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde bir berber, köy köy ziyaret ettiği hasta ve yaşlıların saç ve sakallarını gönüllü olarak tıraş ediyor.

Akdağmadeni’nde berber olan Mesut Taştan (35), 2 yıldır köyleri dolaşarak hasta ve yaşlıları isteyerek tıraş ediyor. Hastalıkları nedeniyle ilçeye gidemeyen ve tıraş olamayan yaşlı vatandaşları haftanın belirli günlerinde evlerinde ziyaret edip sorunlarını dinleyen Taştan, yaşlıların saç ve sakallarıyla özenle ilgileniyor.

Taştan, köylere, malzeme çantasıyla ev ev geziyor, hasta ve yaşlıları tıraş ediyor, onların hayır duasını alıyor, gönüllere dokunuyor. Taştan ayrıca köy okulunda okuyan öğrenciler için zaman zaman saç kesimi de yapıyor.

Haftanın belirli günleri kendi imkanlarıyla köylere gittiğini belirten Mesut Taştan, “Bu işe 2 yıl önce gönüllü olarak başladım. Bu dönemde ilçemizin belirli günlerinde köylerini dolaşıyorum. Hafta içi hasta ve yaşlı vatandaşlarımızın saçlarını kesip sakallarını tıraş ediyorum. Bazen tek başıma bazen de iş yerinde çalışan arkadaşlarımızla gidiyorum. “Gidip yaşlılarımıza ve hastalarımıza bu hizmeti sunuyorum.” dedi.

Bu işi gönüllü olarak yaptığını belirten Taştan, “Bazen hastalıkları bazen de yaşlılıkları nedeniyle ilçeye gelip tıraş olamayan vatandaşlarımıza gidiyoruz. Bu işi gönüllü olarak yapmayı çok seviyorum. . Evlerine gittiğimde beni kendi çocuklarıymış gibi karşılıyorlar, bu da beni mutlu ediyor, onlarla sohbet ediyorum.” “Bir sıkıntıları varsa onları dinlerim. Sakallarını, saçlarını keserim. Onların bir gülümsemesi, bir hayır duası bana yeter. İmkanlarım elverdiği sürece onlara bu hizmeti vermeye devam edeceğim.” Şöyle konuştu: -YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu