Teknoloji

Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: 10 Yıllık Oyun Hala Listede

Temmuz ayını geride bıraktığımız hafta biz oyuncular için oldukça hareketli bir hafta oldu. Steam Charts bilgileri ise Türkiye’deki oyuncuların geçtiğimiz hafta hangi oyunları tercih ettiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu hafta yeni yapımlardan bahsederken eski ve oynaması ücretsiz oyunları da unutmadık.

1. Listenin başındaki oyun aylardır olduğu gibi bu hafta da değişmedi.

Counter-Strike: Global Offensive, aylardır olduğu gibi listenin başında kalmaya devam ediyor. Türk oyuncular olarak bu oyuna olan düşkünlüğümüz elbette tartışılmaz. CS:GO’nun yerini alacak olan ve Source 2 motorunun gücünü içinde barındıran Counter-Strike 2 bakalım aynı başarıyı gösterebilecek mi?

2. Remnant 2 geçen hafta kazandığı yerini koruyor.

İlk oyunu Remnant: From the Ashes ile başarıya ulaşan ve ikinci oyunuyla çıtayı daha da yukarılara taşıyan seri, bu hafta ikinciliğini kaybetmeyecek. Souls benzeri oynanışı ve yarattığı kasvetli havasıyla dikkat çeken oyunun bu başarısını daha ne kadar sürdüreceğini hep birlikte göreceğiz.

3. Baldur’s Gate 3 yükselişe geçti ve çıkışına sadece birkaç gün kaldı.

Ayı ile aşktı derken 17.000 farklı son, oyuncuların gündeminden pek düşmeyen Baldur’s Gate 3, bizlere nadir bir RPG deneyimi sunmayı amaçlıyor. 6 Ekim’de çıkacak olan ve şu an erken erişim aşamasında olan oyun, türüne aşina olmayan oyuncuların dahi ilgisini çekmeyi başardı.

4. Rockstar Games’in başyapıtı, listedeki yerini koruyanlardan.

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 ile çıtayı öyle bir yükseltti ki, ona ulaşabilenler için sevgi var. 2018 yılında çıkan oyun hala çok satanlar listelerine adını yazdırmayı başarırken 1.150 TL olan fiyatının yüzde 67 indirimle 379,50 TL’ye düşmesi de elbette bir diğer etken.

5. Call of Duty: Contemporary Warfare II, haftanın yükselen oyunlarından biri.

Bir önceki haftaya göre iki sıra yükselerek adını ilk 5’e sokan oyunun tek oyunculu modu, çok özlediğimiz Taskforce 141’i bizlere geri kazandırdı. Oyuncuların daha çok ilgi gösterdiği online mod oyunu taşımaya devam ediyor.

Listenin geri kalanı şu şekilde:

  • Warframe

  • Apex Efsaneleri

  • Büyük Araba Hırsızlığı V

  • Assassin’s Creed Valhalla

  • Tom Clancy’nin Gökkuşağı Altı Kuşatması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu