Haber

Ankara Mamak Belediyesi Aşure Günü Programı Düzenledi

Ankara’da Mamak Belediyesi, birlik ve beraberliğin sembolü olarak gösterilen “Aşure Günü” nedeniyle Muharrem ayının 10. gününde program düzenledi.

Mamak Belediyesi “Aşure Günü” için program düzenledi. Binlerce vatandaşın katıldığı aşure programı, Mutlu Ege Millet Bahçesi’nde gerçekleşti. Aşure Günü Özel programı; Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Zekeriya Kaya, Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, ilçe protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda aşure duası kılındı, bolluk ve merhametin simgesi olan aşure dağıtıldı. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de misafirlere aşure ikram etti.

Başkan Murat Köse, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hüseyin Efendimizi ve Kerbela Şehitlerini andığımız, yas tuttuğumuz, Hüseyni duruşuyla her zaman mazlumun yanında olduğumuzu bir kez daha haykırdığımız, birlik olduğumuz bir gece yaşadık. zalimlere karşı Êzidîlere kahretsin.Rabbim kendi yolunda bizi Peygamber Efendimiz’in ve Ehl-i Beyt’in izinde bırakmasın.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu