Haber

İdealistler CHP’li Boltaç’ın Tarsus’taki esnaf ziyaretine saldırdı

CHP’nin Tarsus Belediye Başkanı adayı Ali Boltaç, seçim kampanyası kapsamında bugün Makam bölgesindeki esnafı ziyaret etti. Boltaç ve beraberindeki meclis üyesi adayları mağazalara girip esnafla sohbet ederken, CHP’li gençler sokaklarda broşür ve broşür dağıttı.

Artı Gerçek’in haberine göre Tarsus Ülkü Ocakları’ndan birkaç kişi, CHP’li gençlere ve belediye başkan adayı Ali Boltaç’a sözlü saldırıda bulundu. Tartışma, CHP’li gençlerin yanıt vermesiyle kavgaya dönüştü. CHP’li Ali Boltaç ve meclis üyesi adayları kavgayı tekme ve yumruklarla ayırmakta zorlandı. Kavga esnafın müdahalesiyle sona ererken, CHP’liler başka bir sokakta seçim kampanyasına devam etti.

‘BU TUTUM HİÇBİR TARSUSLU’YA YAKIŞMAZ’

CHP’nin Tarsus Belediye Başkanı adayı Ali Boltaç, “Umarım Makam bölgesinde benim ve arkadaşlarımın yaşadığı bu üzücü saldırı bir daha yaşanmaz. Bu tavır bırakın siyasi şubeye, hiçbir unsura, hiçbir Tarsusluya yakışmaz. Çünkü biz huzurun ve huzurun şehriyiz. Biz “Ülkenin ve hatta dünyanın medeniyetle en erken tanışan bölgesiyiz. Demokrasi geleneğimiz hem temel hem de kadimdir. Hoşgörü ve olgunluk bu topraklara ekilen en verimli tohumlardır” dedi.

‘DEMOKRASİNİN BOZULMASINA İZİN VERMEYİN’

Boltaç, açıklamasına şöyle devam etti: “Tek temennimiz bu sözlü ve fiili saldırının bir daha yaşanmamasıdır. İnsan hayatı her türlü ideolojinin, inancın ve siyasi amacın üstündedir. Bir kişinin bile burnunun kanaması seçimi ve demokrasi anlayışımızı lekelemektedir. Yaşanan bu acı olay ışığında tüm siyasi partilerimizi ve muhaliflerimizi uyarıyorum. Biz sadece seçim yapıyoruz ve şehrimizi yönetecek kişiyi seçeceğiz. Koltuğa oturacak kişi hepimizin belediye başkanı olacak. ‘Aşkta hürriyet, saygıda mecburiyet’ mottosuyla hareket edersek kazanan Tarsus olur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu