Haber

Genç KOMEK Atölyesi’nde kayıtlar başladı

GENÇ KOMEK ATÖLYE’DE KAYITLAR BAŞLADI

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Çalıştayında yeni dönem kayıtları başladı. 7-15 yaş arası öğrencilere seçtikleri branşlarda eğitim vermek, hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak, etkinliklere katılabilmeleri için altyapıyı hazırlamak amacıyla hizmet veren Genç KOMEK Atölye’ye başvurular için son tarih Seçtikleri branşlardaki projelerini ise 31 Ekim’de görücüye çıkarıyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Genç KOMEK’te atölyeler için yeni transfer kayıtları başladı.

7-15 yaş arası erkek ve kız öğrencilere yönelik Genç KOMEK atölyeleri; Konya Büyükşehir Belediyesi Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) ile Akabe KOMEK’in Karatay, Meram, Selçuklu ve Mümine Hatun şubeleri hafta sonları 10 farklı alanda eğitim verecek.

Genç KOMEK Atölyesi eğitimlerinde; 3 boyutlu modelleme ve yazdırma, phyton ile nesne algılama, taşınabilir uygulama, algoritma, kodlama, arduino, arduino delta, p4c, gitar, bağlama, ukulele, keman, piyano, yan flüt, çocuk korosu, akıl ve zeka oyunları, oyunlarla matematik, fotoğrafçılık Çizgi film, tiyatro, drama, gastronomi, tekvando, jimnastik, eskrim, İngilizce, İngilizce konuşma, Elif-Ba, Kuran ve değerler eğitimi gibi 30 farklı branş bulunmaktadır.

Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınavlar, 4-5 Kasım tarihleri ​​arasında Genç KOMEK Atölyesi’nde, çalıştayın niteliğine göre teorik veya uygulamalı olarak uzman öğretim elemanlarından oluşan sınav komitesi ile gerçekleştirilecek. Derslerin yanı sıra her öğrenciye belirlenen saatlerde yüzme eğitimi verilen Genç KOMEK Atölyesi’nde, devam zorunluluğu olan antrenmanlar kapsamında her öğrencinin 5 gün devamsızlık hakkı bulunmaktadır.

Öğrencilere istedikleri branşlarda eğitim vermek, hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmak, seçtikleri branşlarda etkinlik ve projelerde yer almalarına altyapı hazırlamak amacıyla başlayan Genç KOMEK Atölyesi’ne kayıtlar yapılacak. 31 Ekim tarihine kadar komek.org.tr adresinden yapılacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu