Haber

Erzincan Valisi: Önceliğimiz yer altında gömülü vatandaşlarımıza ulaşmak

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, maden sahasında meydana gelen heyelanla ilgili yaptığı açıklamada, “Tüm arama kurtarma ekipleri titizlikle çalışıyor. Şu anda önceliğimiz yer altında mahsur kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşmak. Bu nedenle, Bizim duyurmadığımız ve resmi makamların açıklamadığı hiçbir şeye güvenmeyin.”

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, maden sahasında meydana gelen heyelanla ilgili basına açıklama yaptı. Vali Aydoğdu, İliç’teki maden sahasında saat 14.28’de heyelan meydana geldiğini belirterek, “Bazı çalışan arkadaşlarımızın toprak altında kaldığını biliyoruz. Arkadaşlarımız tespitlerini yaptı. Şu anda tüm arama kurtarma ekipleri çalışıyor. Burada ve çalışıyoruz. Sosyal medyada bazı kirli bilgiler dolaşıyor. Şu anda “Savcılık, tüm birimler, AFAD, UMKE, 112, herkes burada. Esasen sağlıklı bilgileri kamuoyuyla paylaşacağız. Şu anda önemli olan toprak altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaşıp, hızla oradan çıkarmaktır. Bu nedenle gerekli tüm doğru bilgileri sağlayacağız” dedi.

Vali Aydoğdu, “Olay olduğunda buradaydık. Sayın İçişleri Bakanımız 10 dakikada bir bizden bilgi alıyor. Mısır’dan Cumhurbaşkanımız aradı, Cumhurbaşkanımıza bilgi verdik. Burada tüm arama kurtarma ekipleri yoğun bir şekilde çalışıyor. Şu anda önceliğimiz toprak altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce yaşatmak.” “Bu nedenle bizim duyurmadığımız veya resmi makamların açıklamadığı hiçbir şeye güvenmeyin” dedi.

Bakanlar Yerlikaya ve Bayraktar Mısır’dan bölgeye geliyor

Vali Aydoğdu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Güç ve Olağan Bakanı Alparslan Bayraktar’ın Mısır’dan uçakla yola çıkarak bölgeye geleceklerini açıkladı. -ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu