Haber

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dünya Motokros Şampiyonası’nın 180’den fazla ülkede canlı olarak yayınlandığını belirtti.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Dünya Motokros Şampiyonası’nın 180’den fazla ülkede canlı olarak yayınlandığını belirtti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 6’ncı kez düzenlenen MXGP ve MotoFest’in Afyonkarahisar’ın tanıtımına büyük katkı sağladığı belirtildi.

Her yıl bir klasik haline gelen organizasyon kapsamında yerli ve yabancı binlerce sporcunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışından çok sayıda insanı Afyonkarahisar’da ağırlamaktan gurur duyduklarını kaydeden Zeybek, şöyle devam etti:

“İlki 2018 yılında düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın 6’ncı organizasyonunu 2023 yılında yani 5 yıl içerisinde gerçekleştiriyoruz. Bunlar elbette kolay işler değil. Belediye personeli iki veya üç yıldır burada. Üç ay.Yer tespiti, alanın düzenlenmesi gibi birçok hazırlık çalışması yapıldı.Afyonkarahisar’ın tanıtımı açısından büyük faydası var.Katılımcıların istisnasız hepsi en sorunsuz parkurun bu olduğunu söylüyor.Konuştuk. Yunanistan’dan bir yarışmacıya ‘Burası tartışılmaz’ diyor. Böyle bir alanımız var. Etkinlikler devam ediyor. TÜRKSAT’ın şu anda 3.5 milyar kişiye ulaştığı söyleniyor. Şampiyona daha fazla ülkede canlı yayınlanıyor. 180’den fazla ülkeden. 350 bin katılımcıyı çok rahat yakaladığımızı düşünüyorum.”

İnternet satışlarıyla şampiyonaya ve MoteFest’e şehir dışından da çok sayıda kişinin ilgi gösterdiğini kaydeden Zeybek, “MotoFest’in online satışlarına baktığımızda çeşitli yerlerden bilet alıp Afyonkarahisar’a gelen seyircilerin olduğunu görüyoruz. ülkemizin.” terimleri kullandık.

haber-yayladagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu