Teknoloji

Youtube Playables, 75’ten Fazla Oyun ile Bütün Kullanıcılara Açıldı!

Youtube oyun özelliği Youtube Playables, bütün kullanıcılara açıldı. Kütüphanesinde de yetmiş beşten fazla oyun bulunuyor. Detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: PS Plus Essential Haziran 2024 Oyunları Duyuruldu


Hem mobil uygulamasına hem de tarayıcı sayfasına entegre edilen Youtube Playables için 2023 yılının Haziran ayında test aşamasına geçilmiş ve Eylül ayında da resmen duyurulmuştu. Youtube reklam harcamalarındaki düşüşün ortasında yeni büyüme yollarını keşfetmeye yönelik alınan stratejik kararı ile örtüşen Playables, sınırlı sayıda kullanıcı için erişilebilir olmuştu. Mart ayında sona eren test fazının ardından, şu an itibarıyla bütün kullanıcılara açıldı.

Youtube Playables Sonunda Bütün Kullanıcılara Açıldı

Platforma ulaşabilmek için, tarayıcı üzerinden veya mobil cihaz uygulamasına gidip, kenar çubuğundan ilgili bölüme ulaşabilirsiniz. Halihazırda, Angry Birds Showdown!, Trivia Crack ve Cut the Rope dahil yetmiş beşten fazla oyun sizi bekliyor.

Bildiğiniz gibi büyük şirketler, aktif kullanıcılarını arttırmak için yeni yollara başvuruyorlar. Mesela Netflix bu konuda epey iddialı hale gelmiş iken, LinkedIn de kullanıcılarına ufak çaplı oyunlar sunmaya başladı. Ne var ki gün boyunca sınırlı bir erişim hakkı tanınıyor. Google da geçmişte Stadia ile bir adım atmayı denemiş, ama başarısız olmuştu.

Oyunlar elbette daha fazla kullanıcı çekmek oldukça ideal bir yöntem sayılıyor. Bakalım Youtube, Playables ile nasıl bir başarı yakalayacak? Bunu hep birlikte göreceğiz. Gelişmeleri takipteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu