Yaşam

Ünlü İsimler Yüzyılın Felaketini Unutmadı

Tam bir yıl önce bugün Türkiye yüzyılın felaketini yaşadı. Güneydoğu’da 11 kent 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle yerle bir oldu. Sanat ve eğlence dünyasının ünlü isimleri, tüm ülkeyi kasıp kavuran depremin yıl dönümünde yaşadıkları büyük acıyı paylaşmayı unutmadı.

Ünlü İsimler Yüzyılın Felaketini Unutmadı

Takvimler 6 Şubat 2023 gününü gece saat 04.17’yi gösterdiğinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi 7,7 derecelik sıcaklıkla sarsıldı. Bu deprem Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya,Adana, Kilis,Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye,Diyarbakır ve Elazığ’ı etkiledi. 11 ili sarsan depremden 9 saat sonra, bu kez Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi.

Toplam 110 saniye süren iki deprem bölgede yaşayan 14 milyon insanı etkiledi. 53 bin 537 vatandaşımız hayatını kaybederken, 107 bin vatandaşımız da yaralandı.

Ünlü İsimler Yüzyılın Felaketini Unutmadı

Tüm Türkiye’yi kasıp kavuran bu iki depremin üzerinden tam bir yıl geçti. Sanat ve eğlence dünyasının ünlü isimleri, yüzyılın felaketinin yıl dönümünde üzüntülerini dile getirerek, hayatını kaybedenleri andı.

Ünlü İsimler Yüzyılın Felaketini Unutmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu