Haber

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 84. Ölüm Yıldönümünde Anıldı

Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıldönümünde bugün tüm yurtta olduğu üzere İnegöl’de de düzenlenen merasimlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım 1938’in 84’üncü yıldönümünde tüm yurtta düzenlenen merasimlerle anıldı. İnegöl’de gerçekleştirilen merasimlere; İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Lideri Alper Taban, siyasi parti lider ve yöneticileri, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler iştirak gösterdi.

09.05’TE TÜM İNEGÖL HÜRMETE DURDU

İlk merasim sabah saat 08.45’te Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. Saat 08.50’de Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri anıta sunuldu. Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Ata’ya iki dakikalık hürmet duruşunun akabinde, İstiklâl Marşı okundu. Sirenlerin çaldığı sırada etrafta hareket halinde olan araçların şoförleri, vatandaşlar, yayalar, yaşlılar, çalışanlar hürmet duruşunda bulundular. İstiklâl Marşı’nın okunması ile Anıt önündeki merasim sona erdi.

TÖRENLERE BEŞİNCİ MEVSİM KÜLTÜR MERKEZİ KONUT SAHİPLİĞİ YAPTI

Programın ikinci kısmı ise Selçuk Yahşi Ortaokulu tertibiyle İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Hürmet duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının akabinde Okul Müdürü Ayhan Ögcem günün mana ve değerini belirten konuşma yaptı.

Konuşmanın akabinde merasim, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatına ait sinevizyon şovları, şiirler ve orotoryo şovları ile devam etti. Öğrencilerin yaklaşık 1 saat süren sahne şovları izleyenleri duygulandırdı. Programda öğrenciler ortasında yapılan müsabakaların ödül merasimi de gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu