Ekonomi

Taşova Tarım Kredi Kooperatifi Hizmet Binası ve Pazarı Hizmete Açıldı

Taşova Tarım Kredi Kooperatifi hizmet binası ve pazarı törenle hizmete açıldı.

Doğu Mahallesi’nde üretimi tamamlanan hizmet binası ve marketin açılışı için tören düzenlendi.

Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge Müdürü Yasin Cebeci, yaptığı konuşmada, ortaklarının ihtiyaç duyduğu tarımsal girdileri sağlamanın yanı sıra geçen yıl toplam 100 bin ton eser satın alarak ortaklarına 1.2 milyar lira ödediklerini söyledi. en uygun koşullar.

Yeni açılan hizmet binası ve çarşısının 2 bin 500 metrekare alan üzerine kurulduğunu belirten Cebeci, “Samsun Bölge Birliği olarak 66 kooperatifimize, 14 hizmet büromuza ve kayıtlı 52 bin 561 kişiye hizmet veriyoruz. Samsun, Ordu, Sinop ve Amasya olmak üzere 4 ilde ortaklarımız Geçen yıl yaklaşık 24 bin ortağımıza 920 milyon lira kredi kullandık.52 bin ton gübre, 44 bin ton yem ve 8 milyon litre mazot yakıtı ortaklarımız tarafından karşılandı.” söz konusu.

Türkiye’deki 1666 pazarın 69’unun bölgesel birlik sınırları içinde yer aldığını belirten Cebeci, pazar sayısını artırmayı planladıklarını kaydetti.

Açtıkları tesisin bu sürecin en güzel örneği ve Türkiye’deki ilk örneği olduğunu anlatan Cebeci, “Toplam 2 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu hizmet binası ve çarşı alanı, çelik siloları ile örnek bir proje. 8 bin ton kapasiteli.” terimini kullandı.

Hizmet binası ve çarşı açılışının ardından tesislerin gezilmesi ile program sona erdi.

Törene Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, AK Parti Amasya Milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Bayram Çelik, Taşova Kaymakamı Ahmet Gökçecik, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve AK Parti Amasya İl Başkanı Ekrem Toto ile davetliler katıldı.

kizilorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu