Haber

Shaking Champion Miswak Magazine’in Deprem Bölgesinde Yapılan Evlerle İlgili Yalan Haberi Böyle Patladı

Twitter’ı takip ederseniz Misvak Dergisi’nin nasıl bir oluşum olduğunu az çok bilirsiniz. Bilmeyenler için detayları aşağıda açıkladık. Deprem bölgesine yapıldığı iddia edilen bu konutların saçmalık olduğunu bile bile nasıl paylaştıklarına bir göz atalım.

Bilenler misvak diye bir oluşum olduğunu bilirler. Mizah yapma iddiasında olan ve çeşitli algı geliştirme çabaları olan bir sosyal medya hesabıdır demek daha doğru olur herhalde.

Yıllar öncesinden bu görselle ilgili daha önce böyle bir yazı yayınlamışlar, yeni diye yayınlamışlar, sonra da ışık hızıyla silmişler.

Hatta Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel uçakla deprem bölgesine gittiğini iddia ettikleri bu fotoğrafı kullandılar. Ancak fotoğraf 2015’teki bir gezi hakkındaydı.

Onay.org bile bu paylaşımın doğru olmadığını yayınlamıştı.

Misvak’ın son tuhaflığı ise deprem bölgelerinde yapılacak sözü verilen evlerin bittiğine dair şu paylaşım ?

Aslında bu evler Manavgat’ta çıkan büyük yangında mağdur olan insanlar için yapılmıştır.

2022 yılına ait Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ’nin AFAD’a uygun olarak inşa edilen 297 konut için kura çekileceğini duyuran haberin görselleri bunlar.

Bu konutlar 2023 yılında sahiplerine teslim edildi. Yangın köyünün son hali ?

Tabii paralı troller ve Misvak bu evlerin deprem bölgesinde yapıldığını ve hatta bitirildiğini iddia edince Onay.org paylaşımın saçmalık olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı.

Misvak tekrar tekrar doğru tepkileri toplamayı başarmış ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu