Teknoloji

Samsung’dan Galaxy S24 için büyük bir güncelleme sürprizi gelebilir

Google, Pixel akıllı telefonlarını Ekim 2023’te piyasaya sürecek yedi yıldır Android sürüm yükseltmeleri ve güvenlik güncellemeleri sağlayacağını söyleyerek sürpriz bir duyuru yaptı. Bir telefon için yazılım güncellemelerinin bu kadar uzun süre garanti edildiği Android telefon pazarında daha önce duyulmamıştı.

Öte yandan Samsung, amiral gemisi ve seçkin orta sınıf ve bütçeye uygun cihazları için dört büyük Android güncellemesi vaat ediyor. Markanın hayranları, Kore devi Google’ın güncelleme politikasından vazgeçip genişleteceğini umuyordu ancak Samsung, geliştirici konferansında SamMobile ile yaptığı röportajda bu olasılığa dair bir ipucu vermesine rağmen resmi olarak herhangi bir değişiklik duyurmadı.

Ancak Galaxy S24 serisiyle bu durum değişebilir . Android Headlines’a göre Samsung’un yeni üst düzey telefonu Yedi yıl boyunca güncellemeler alacak . Yayın, yedi yılın yalnızca güvenlik güncellemeleri için geçerli olup olmayacağını doğrulamıyor ancak Android, One UI ve özellik güncellemelerinin de dahil edileceğini ümit edebiliriz. Samsung’un yedi yıllık güncellemeyi Galaxy S23 ve Galaxy Z Fold 5 gibi mevcut cihazlara uygulayıp uygulaymayacağına dair de bir bilgi bulunmuyor.

Samsung, uzun süredir devam eden iki büyük işletim sistemi yükseltme politikasından üç ve ardından dört büyük işletim sistemi yükseltmesine geçtiğinde, bu politikaya hem yeni hem de eski cihazlar dahil edildi. Ancak şirket, yazılım güncellemelerine yönelik yedi yıllık taahhüdün ne kadar önemli olacağı göz önüne alındığında bunu yapmayı atlayabilir.

Samsung’un Galaxy S24 Unpacked etkinliği 17 Ocak’ta düzenlenecek ve yeni seriye dair birçok soru orada yanıtlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu