Haber

Rize’de KYK yurdunun zeminine çarpan asansörle ilgili idari soruşturma başlatıldı.

Rize Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Ayder Kız Öğrenci Yurdu’nda bulunan bir öğrencinin asansörü kullanırken arızalanarak kaydığı, kızın ise kendi imkanlarıyla asansör kabininden çıktığı belirtildi.

Öğrencinin tedbir amacıyla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı açıklamada, “Yapılan kontroller sonucunda öğrencimizde herhangi bir yaralanma veya sağlık sorunu yaşanmadı. Öğrencimizin yaralandığı yönünde çıkan yalan haber üzerine, Yurtta kalan diğer öğrenciler de yurdun önünde toplanarak tepki gösterdi. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş bizzat yurda geldi.” “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız gelip öğrencilerle görüştü ve onlara güven verdi.”

Açıklamada şunlara dikkat çekildi:

“Vali Baydaş, yaptığı inceleme ve görüşmeler sonucunda konu ile ilgili idari soruşturma başlatıldığını, Ayder Yurdu ve ilimizdeki tüm yurtların asansör, yemekhane ve diğer sorunlarıyla bizzat ilgileneceğini belirterek, ” Bu olayın sorumluları varsa görevden uzaklaştırılacaktır. Konu Valiliğimizce her yönüyle hassasiyetle ele alınmaktadır.” takip ediliyor.”

Ne oldu?

Dün gece Ayder Kız Öğrenci Yurdu’nda hizmet veren asansörlerden biri bulunduğu kattan zemin kata kaydı. İhbar üzerine ülkeye sevk edilen itfaiye ekipleri asansörlerde inceleme yaptı. Olayın ardından öğrenciler yurdu boşaltarak yurtlardaki ihmallere karşı harekete geçti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu