Haber

Okullarda ilaçlama çalışmaları tamamlandı

Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi yarıyıl tatilinde de kent genelinde 532 okulda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vektör çaba hizmetleri kapsamında her eğitim-öğretim döneminde olduğu gibi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinde de ilimizdeki tüm okullarda zararlı ve kemirgenlere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

İlimizde 532 okulda çocuklarımızın sağlığının dikkate alındığı çalışmalarda veteriner hizmetleri ekipleri çocukların ortak alanları başta olmak üzere dersliklerden tuvaletlere, mutfaklardan merdiven korkuluklarına, okulun bodrum katlarına kadar her köşeye ilaçlama yaptı. .

ZARARLI VE KEMİRLİLERE KARŞI UYGULAMA

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri yıl boyunca sivrisinek, karasinek gibi zararlılarla mücadeleyi sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında okullarda ilaçlama yapılarak kemirgen ve böceklerle bulaşan hastalıklarla mücadele edildi. Böylece ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 532 ilk ve ortaöğretim okulunda halk sağlığını tehdit eden ve hastalıkların yayılmasına neden olan zararlı ve kemirgenlere karşı ilaçlama çalışması yapıldı.

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI DİKKATE ALINDI

Büyükşehir Belediyesi vektör kontrol ekiplerinin il genelinde gerçekleştirdiği uygulamada, zararlı canlıların üreme merkezlerini oluşturan okul lavaboları, depolar, kazan daireleri ve bodrumlar gibi hedef alanlarda dezenfekte işlemi yapıldı. Çocuklarımıza sağlıklı bir ortamda daha etkin bir eğitim ve öğretim ortamı yaratılmasına yönelik çalışmalar yapıldı. Grupların gerçekleştirdiği uygulamalarda çocuklarımızın sağlığına son derece duyarlı, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı, cins seçici ve doğanın istikrarını bozmayacak ürünler kullanıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu