Teknoloji

Microsoft’un Not Defteri, uzun yıllar sonra yazım denetimi özelliğini kazanıyor…

Microsoft’un metin düzenleme uygulaması Not Defteri (Notepad), yazılımın 1983’te piyasaya sürülmesinin üzerinden 40 yıldan uzun bir süre sonra geçtikten sonra, en sonunda bir yazım denetimi özelliğine kavuştu.

Microsoft, yeni yazım denetimi aracını Windows 11’deki Not Defteri uygulamasına ekledi ve bu araç, tam olarak bekleyeceğiniz şekilde çalışarak yazım hatalarını otomatik olarak kontrol ediyor. The Verge tarafından bildirildiği üzere şirket, özelliği test etmeye Mart ayında başladı ve son birkaç gündür yazılım güncellemelerini sunuyor.

Devre dışı bırakmak mümkün

Ancak ilginç bir şekilde, Not Defteri’ndeki ayarlar menüsünden dosya türüne göre yazım denetimini devre dışı bırakabiliyorsunuz

Microsoft, bu yılın sonlarında WordPad uygulamasını Windows 11’den kaldırmayı planlıyor ve bunun yaratacağı boşluğu doldurmak için Not Defteri’ni güncelliyor. Not Defteri, son zamanlarda karanlık mod, gerçek sekmeler ve karakter sayısı sayımı gibi yeni özelliklere kavuştu. Ayrıca, Copilot entegrasyonu sayesinde bol miktarda yapay zeka özelliğine erişim de sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu