Teknoloji

Microsoft Türkiye’nin düzenlediği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasına son başvuru tarihi 29 Şubat.

Teknoloji ekosistemindeki başarılı faaliyetleriyle fark yaratarak Türkiye’nin dijital dönüşümüne güç veren kadın liderlerin ödüllendirildiği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasına başvurular 29 Şubat’a kadar devam edecek. Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen yarışma kapsamında “Genç Teknoloji Yıldızı”, “Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider”, “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-up)” kategorilerinde ödüller verilecek. “Engelleri Aşan Kadın” ve “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi”. .

Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen ve teknoloji ekosisteminde başarılı faaliyetleriyle fark yaratan kadın liderleri ödüllendiren bir etkinlik. “Teknolojinin Kadın Liderleri” Yarışmaya başvurular başladı. Bu yıl 7’ncisi düzenlenecek yarış kapsamında 5 farklı kategoride ödüller sahiplerine verilecek.

Değerlendirme sonucunda ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde bilişim teknolojilerine gönül veren, bu alandaki bilgi ve deneyimlerini arkadaş gruplarıyla paylaşan, uyguladıkları programlarla fark yaratan kız öğrenciler belirlendi. katıldılar ve başarılarını anlattılar. “Genç Teknoloji Yıldızı”;  Yeni teknoloji çözümleriyle fark yaratan, başarılı projelere imza atan kadın yönetici “Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider” ; Bilgi teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, yenilikçi, iddialı ve büyüme odaklı girişimci kadın lider, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişimini destekliyor. “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-Up)” ; Fiziksel engellere rağmen teknolojinin gücüyle fark yaratan ve örnek oluşturan başarılı kadın lider “Engelleri Aşan Kadın” ; Bilişim alanında Türkiye’nin tüketen toplumdan üreten topluma dönüşmesinde eğitim ve öğretim alanında değerli katkıları olan, genç nesillerin ve nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine öncülük eden başarılı bir kadın öğretim görevlisi. “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi”kategorisinde ödül almaya hak kazanacak.

“Teknolojinin Kadın Liderleri”Yarışmasıyla başarılı kadınların hikayelerini duyurarak teknoloji alanında meslek yapan veya yapmak isteyen tüm kadınlara ilham vermeyi amaçlayan Microsoft Türkiye, 29 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru toplamaya devam edecek. Linke tıklayabilirsiniz Yarışmaya ilişkin duyurulara ve adaylık formuna ulaşabileceğiniz siteye http://msft.it/6047iLZWW adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu