Teknoloji

Meta yılın ikinci çeyreğinde gelirini artırdı!

Buna göre şirketin bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artarak 32 milyar dolara ulaştı.

Şirket böylece 2021’in son çeyreğinden bu yana ilk kez çift haneli gelir büyüme oranı bildirdi. Meta, 2022’nin bire bir döneminde 28,8 milyar dolar gelir elde etti.

FACEBOOK’UN AKTİF KULLANICILARI ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Meta’nın net karı da bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 16 artarak 7.8 milyar dolara ulaştı. Şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde 6,7 milyar dolar net kar bildirdi.

Şirketin 2022’nin ikinci çeyreğinde 2,46 dolar olan hisse başına kârı bu yılın aynı döneminde 2,98 dolara ulaştı.

Meta çatısı altındaki Facebook’un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısı bu dönemde artarak devam etti.

Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı haziran ayının prestijiyle yıllık bazda yüzde 5 artarak 2.06 milyar oldu. Sosyal paylaşım sitesinin aylık aktif kullanıcı sayısı ise aynı dönemde yüzde 3 artarak 3,03 milyar oldu.

“Heyecan verici bir yol haritamız var”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Meta CEO’su Mark Zuckerberg, iyi bir çeyrek geçirdiklerini ve başvurularında güçlü etkileşim görmeye devam ettiklerini belirtti.

Zuckerberg, bu sonbaharda piyasaya sürülen Llama 2, Threads, Reels, yeni AI eserleri ve Quest 3 ile bir süredir gördüğü “en heyecan verici yol haritasına” sahip olduklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu