Haber

Küçük Firdevs’i darbeden anne tutuklandı, kardeşleri korumaya alındı

GAZİANTEP’te, evde küçük kızı Firdevs’i aç bırakıp darbederek şiddet uyguladığı belirlenerek gözaltına alınan anne tutuklandı. Firdevs’in 3 kardeşi ise devlet korumasına alındı.

Onur Mahallesi’nde yaşayan Cihan Yıldız, köyde zeytin toplamaya gitti ve cumartesi günü geri döndüğü konutunda kızı Firdevs’i darbedilmiş olarak buldu. Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan ve aç bırakılıp, şiddet gördüğü tespit edilen küçük Firdevs, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Olayla ilgili olarak Firdevs’in yüzde 50 zihinsel engelli raporu bulunan annesi Fatma Yıldız gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Fatma Yıldız, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Hurdacılık yapan Cihan Yıldız, eşinin kızına daima şiddet uyguladığını öne sürerken, öbür çocukları Mehmet Serdar (6), Haydar Cemil (3) ve Ömer İsrafil’e (1) bakamadığını söyledi. DEVLET KORUMASINA ALINDI

Yaşananların ardından babanın kimsesi olamadığı için bakamadığını söylediği 3 kardeş, devlet korumasına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konuya ilişkin sosyal medya hesabından, ” Gaziantep’te zihinsel engelli bir annenin 5 yaşındaki kızına uyguladığı şiddet hepimizi derinden yaraladı. Bakanlık olarak şiddet mağduru kızımızın tedavi sürecini yakından takip ediyoruz. Ailenin 3 çocuğu devlet müdafaası altına alındı” paylaşımını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu