Haber

Kırşehir Vali Yardımcısı, yayınlanmayan haberlere yayın yasağı istedi

Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı hakkında başlatılan cinsel taciz soruşturması haberlerine erişimde güçlük getirdi. Balcı, “kaos yaratacağı” teziyle, kendisiyle ilgili tüm haberlerin yasaklanmasını istedi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Vali Yardımcısı Alper Balcı, avukatı Ensar Turhan aracılığıyla birgun.net’in de aralarında bulunduğu 12 haber sitesinin yer aldığı Twitter paylaşımına erişim kararı verilmesi talebiyle Sakarya 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu. Avukat Turhan, “Vali Yardımcısı Balcı’yı itibarsızlaştırmak, küçük düşürmek ve müvekkiline karşı nefret uyandırmak maksadıyla hazırlanan haberin kamuoyu nezdinde kaos yaratmak amacıyla yapıldığını” savundu.

Turhan Balcı ile ilgili haberlerin aşağılayıcı olduğunu da öne sürerek erişimin engellenmesini ve yapılacak tüm haberlere yayın yasağı getirilmesini talep etti.

20 Haziran’da mahkeme bu talepleri kısmen kabul ederek 12 haber ve bir tweet’in ortasından engellenmesine, Balcı ile ilgili henüz yayınlanmamış bir habere yönelik yayın yasağı ve yayın yasağı talebine karar verdi. (HABER MERKEZİ)

demirci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu