Haber

Kılıçdaroğlu’nun adını taşıyan sahte broşür ve pankartlara el koyma kararı

Adapazarı 2. Bölge Oy Meclis, Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının bulunduğu sahte broşür ve pankartlara el konulmasına karar verdi. CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Avukat Birke Varol, “Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu karalayan ve aynı zamanda partimizin terör bağlantılı olduğunu gösteren söylemlere rastladık. oy Heyetlere ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetlerimizi ilettik. İlçe seçim kurullarına yaptığımız başvurular kabul edildi ve el ilanlarının toplanması ve pankartların kaldırılmasıyla ilgili olarak ilçe emniyet müdürlüklerine yazı yazıldı. Elde ettiğimiz sonuçlardan çok memnunuz” dedi.

Adapazarı 2’nci İlçe Seçim Kurulu, CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın başvurusu üzerine Sakarya’nın merkez ilçeleri, Adapazarı ve Serdivan’da Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine basılan sahte broşür ve pankartlara el konulmasına karar verdi. CHP Sakarya İl Başkanlığı da Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat şikayetinde bulundu.

Konuyla ilgili olarak ANKA HaberlerAjans’a konuşan CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Avukat Birke Varol, şunları söyledi:

“Seçim sürecinde Sakarya ilimizde bazı provokasyonlar yapıldığına dair ihbarlar aldık. İhbarlar sonucunda yaptığımız araştırmaya göre Adapazarı ilçemizde dağıtılan broşürler ve Serdivan ilçemize asılan pankartlarda Cumhurbaşkanlığımızı karalayan telaffuzlar yer aldı. Aday ve Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aynı zamanda partimizin terörle bağlantılı olduğunu da gösterdiğini belirterek, “İlçe seçim kurullarına ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetlerimizi ilettik. İlçe seçim kurullarına yaptığımız başvurular kabul edilmiş olup, el ilanlarının toplanması ve pankartların kaldırılması ile ilgili olarak ilçe emniyet müdürlüklerine yazı yazılmıştır.”

Kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirten Varol, “Sonuçlardan çok memnunuz. Çünkü seçimin güvenliği ve seçimin huzurlu bir ortamda ilerlemesi bizim için çok önemli. Biz de sürecin takipçisiyiz. Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığımız başvuru.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu