Haber

İzmit’te Dev Borularla Deplasman Çalışması Sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, yeni inşa edilen Kocaeli Vergi Dairesi hizmet binalarının zemininden geçen içme suyu ve atık su sınırlarının deplasman çalışmalarına başladı. Üç ayda tamamlanması hedeflenen deplasman çalışmalarında 1400 ve 900 mm çapında dev borular kullanılacak.

DERİN KAZI VE GÜVENLİK ÖNLEMİ
Kocaeli Vergi Dairesi’nin yeni hizmet binaları, İzmit Sanayi Mahallesi Korkmazlar Caddesi üzerinde, İSU Genel Müdürlüğü 42 Konut İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Kumla Deresi yanına yapılacak. İnşaatına henüz başlanmamış olan arazi içerisinde 42 Konut İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine giden atıksu kolektör hududu ile bölgenin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan içme suyu isale hattı bulunmaktadır.

85 METRE ATIKSU HATTI
Bu nedenle KBB İSU Genel Müdürlüğü, araziden geçen ana bordürlerin yer değiştirmesi için hazırlanan projenin yapım çalışmalarına başladı. İhale sürecinin ardından başlayan çalışmalar 42 Konut İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi arazisi içerisinde yürütülüyor. Güvenlik amacıyla bordürler için derin kazılar ve palplanş işleri yapılmaktadır. Üç ayda tamamlanması beklenen projede atık su toplayıcı bordürünü kaydırarak toplam uzunluğu 85 metre olan ve 42 Meskenler İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile temas eden 1400 mm çapında betonarme boru kullanılacaktır.

206 METRE İÇME SUYU HATTI
Çalışma kapsamında araziden geçen içme suyu isale hattı da yer değiştirecek. 900 mm çapında çelik boru kullanılacak çalışmada toplam 206 metre uzunluğunda içme suyu iletim sınırı kaydırılacaktır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberadalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu