Yaşam

İzlemekten Keyif Alacağınız Vampirler ve Canavarların Olduğu Macera Dizisi

Merhaba. Canavarlar ve yaratıklar gibi doğaüstü kaygı unsurlarının yer aldığı dizi oldukça hareketli ve heyecanlı. Bu diziler bizi kendi dünyamızdan başka dünyalara sürüklüyor ve farklı bir dünyayı keşfetme fırsatı sunuyor. Bu içeriğimde sıra dışı yaratıklar ve canavarların yer aldığı ünlü seriyi sizler için derledim.

Canavara dikkat edin, iyi seyirler dilerim.

19. İnsan Olmak (2011–2014)

Dizi, bire bir konutu paylaşan yirmili yaşlarındaki üç kişi hakkındadır. Bunlar hayalet, kurt adam ve vampir olmalarına rağmen normal bir hayat yaşamaya çalışan yaratıklardır.

Yaratıcılar: Jeremy Carver, Anna Fricke

Oyuncular: Sam Witwer, Meaghan Rath, Sam Huntington

18. Vampir Avcısı Buffy (1997–2003)

Dizi, arkadaşlarının yardımıyla vampirleri, iblisleri ve diğer kötü yaratıkları öldürme şansına sahip olan genç bir kadının hayatı boyunca kötülükle savaşmasını konu alıyor.

Yaratıcı: Joss Whedon

Oyuncular: Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan

17. Kader: Winx Efsanesi (2021–2022)

Nickelodeon’un Winx Club’ının canlı aksiyon uyarlaması olan dizi, Bloom’un tehlikeli büyülü güçlerini kontrol etmeyi öğrenmesi ve diğer dünyadaki hayata uyum getirmeye çalışmasını konu alıyor.

Yapımcı: Brian Young

Oyuncular: Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha

16. Sonumuz (2023– )

Dizi, küresel bir salgının medeniyeti yok etmesinden sonra hayatta kalan bir adamın, insanlığın son umudu olabilecek 14 yaşındaki bir kızın sorumluluğunu üstlenmesini konu alıyor.

Yaratıcılar: Neil Druckmann, Craig Mazin

Oyuncular: Pedro Pascal, Bella Ramsey, Anna Torv

15. Miras (2018–2022)

Dizi, bir okulda eğitim gören genç vampirlerin, cadıların ve kurt adamların hikayesini anlatıyor. Ayrıca Salvatore Okulu’ndaki yeni öğrenciler, Klaus ve Hayley’nin 17 yaşındaki kızı Hope Mikaelson ve Alaric Saltzman’ın ikizleri Lizzie ve Josie Saltzman’dır.

Yaratıcı: Julie Plec

Oyuncular: Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi, Quincy Fouse

14. Düzen (2019–2020)

Annesinin ölümünün intikamını almaya giden bir üniversite öğrencisi, bilinmeyen bir sistemle konuşur ve kendisini kurt adamlar ile kara büyü uygulayıcıları arasındaki bir savaşın ortasında bulur.

Yaratıcılar: Dennis Heaton, Shelley Eriksen

Oyuncular: Jake Manley, Sarah Gray, Adam DiMarco

13. Orijinaller (2013–2018)

Dizi, inşa ettikleri şehri geri almak ve onlara haksızlık eden herkese hükmetmek isteyen, güce susamış bin yaşındaki vampirlerden oluşan bir aile hakkındadır.

Yaratıcı: Julie Plec

Oyuncular: Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt

12. Korkunç Penny (2014–2016)

Dizi, kaşif Sir Malcolm Murray, Amerikalı silahşör Ethan Chandler, bilim adamı Victor Frankenstein ve psişik Vanessa Ives’in Victoria Londra’sında doğaüstü tehditlerle boğuşmak için yeniden bir araya gelmelerini anlatıyor.

Yaratıcı: John Logan

Oyuncular: Josh Hartnett, Timothy Dalton, Eva Green

11. Gölge Avcıları (2016–2019)

Dizi, Clary’nin annesi ortadan kaybolduktan sonra iblis avının karanlık dünyasına adım atmasını ve Shadowhunters’ın ortası olarak yeni rolünü benimsemesini konu alıyor.

Yaratıcı: Ed Decter

Oyuncular: Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende

10. Yabancı Şeyler (2016–2022)

Dizi, genç bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla, annesi, bir polis şefi ve arkadaşlarının onu geri almak için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmesini konu alıyor.

Yaratıcılar: Matt Duffer, Ross Duffer

Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder

9. Doğaüstü (2005–2020)

Avcı babalarının iznini alan iki kardeş, yeryüzünde dolaşan canavarlar, iblisler ve tanrılar da dahil olmak üzere birçok türden iğrenç doğaüstü varlıklarla savaşır.

Yapımcı: Eric Kripke

Oyuncular: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver

8. Genç Kurt (2011–2017)

Ortalama bir lise öğrencisi ve en iyi arkadaşı, kurt adam ısırığı almalarına neden olan bir belaya girer. Sonuç olarak kendilerini Beacon Hills’teki her türlü dramın ortasında bulurlar.

Yapımcı: Jeff Davis

Oyuncular: Tyler Posey, Holland Roden, Dylan O’Brien

7. Gerçek Kan (2008–2014)

Telepatik garson Sookie Stackhouse, Louisiana’lı güneyli bir beyefendi ve vampir olan gizemli Bill Compton ile tanıştığında tuhaf, yeni bir doğaüstü dünyayla karşılaşır.

Yapımcı: Alan Ball

Oyuncular: Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell

6. Vampir Günlükleri (2009–2017)

Bu dizi, Virginia’nın Mystic Falls kasabasındaki hayatlar, aşklar, tehlikeler ve felaketler hakkındadır. Genç bir kız aniden iki vampir kardeşin ortasında kalır ve kasabanın altında uğursuz yaratıklar pusuda bekler.

Yaratıcılar: Julie Plec, Kevin Williamson

Oyuncular: Nina Dobrev, Paul Wesley, Ian Somerhalder

5. Yürüyen Ölüler (2010–2022)

Şerif Yardımcısı Rick Grimes komadan uyandığında, dünyanın harabeye döndüğünü ve hayatta kalmak için bir grup hayatta kalana liderlik etmesi gerektiğini öğrenir.

Yaratıcı: Frank Darabont

Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride

4. Çarşamba (2022– )

Dizi, Çarşamba Addams’ın ortaya çıkan psişik yeteneğinde ustalaşmaya, bir cinayet serisini engellemeye ve ebeveynlerinin de dahil olduğu gizemi çözmeye çalıştığı öğrencilik yıllarını konu alıyor.

Yaratıcılar: Alfred Gough, Miles Millar

Oyuncular: Jenna Ortega, Hunter Doohan, Percy Hynes White

3. Gölgede Ne Yapıyoruz (2019– )

Dizi, dört vampirin günlük yaşamlarına, meskenlerine ve çağdaş dünyada hayatta kalma maceralarına odaklanıyor. Oyuncu kadrosunda Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou ve Harvey Guillen yer alıyor.

Yaratıcı: Jemaine Clement

Oyuncular: Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou

2. Witcher (2019– )

Dizi, insanların genellikle hayvanlardan daha kötü olduğu bir dünyada kendine bir yer bulmaya çalışan yalnız bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia hakkındadır.

Yaratıcı: Lauren Schmidt Hissrich

Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra

1. Witcher: Kan Kökeni (2022)

“The Witcher” olaylarından bin yıldan fazla bir süre önce, elf dünyasından dışlanmış yedi kişi, her şeye gücü yeten bir imparatorluğa karşı bir arayış için güçlerini birleştirir.

Yapımcı: Declan De Barra

Oyuncular: Sophia Brown, Laurence O’Faarain, Mirren Mack

Bu canavarlarla dolu dizilerden en çok hangisini seviyorsunuz? Doğaüstü veya Garip Şeyler söylemeyen herkese kızıyorum. Latife şakası. Yorumlarınızı bekliyorum o zaman.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu