Haber

İngiltere Kralı III. Charles, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı’na taziye mesajı gönderdi

Britanya Hükümdarı III. Charles, Libya’da binlerce kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi nedeniyle Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el Menfi’ye taziye mesajı gönderdi.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Kral Charles ve eşi Kraliçe Camilla, el-Menfi’ye gönderdikleri taziye mesajında, “Daniel” fırtınası ve depremin yol açtığı yıkıcı etkiler ve can kaybı nedeniyle büyük acı hissettiklerini ifade etti. müteakip sel baskınları.

Mesajda, Kral ve eşinin, tüm sevdiklerini kaybedenler için yas tuttuğu, korkunç sel felaketinden hayatı ve geçimleri etkilenenler için dua etmeye devam ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Böylesi zor koşullarda kurtarma çalışmalarına yorulmadan katılan herkese hayranım ve onların özverili cesaretlerini takdir ediyorum. Hükümetimin ihtiyaçlarınızı desteklemeye hazır olduğunu biliyorum.”

Libya’da sel felaketi

Orta Akdeniz’de etkisini gösteren ve 10 Eylül’de Libya’nın doğusunu vuran “Daniel” fırtınası, Bingazi, Beyda, Marj, Suse ve Derna kentlerinde su baskınlarına neden oldu.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti, sel felaketinde 6 bin kişinin öldüğünü, binlerce kişinin de kayıp olduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu