Ekonomi

Güneydoğu Asya’da dijital ekonomi 218 trilyon dolara ulaşacak

Google ( GoogleTemasek ve Bain & Company tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, Güneydoğu Asya’nın dijital ekonomilerinin toplam işlem değeri, küresel makroekonomik zorluklara rağmen bu yıl bir önceki yıla göre %11 artışla 218 milyar dolara ulaşacak.

“Güneydoğu Asya, küresel makroekonomik zorlukları dünyanın diğer bölgelerine göre daha dirençli bir şekilde atlattı… Tüketici güveni, 2023’ün ilk yarısında düşük seviyelere düştükten sonra 2023’ün ikinci yarısında toparlanmaya başlıyor.”Söylendi.

Yıllık rapor, Güneydoğu Asya’nın dijital ekonomisinin beş temel sektörünü (e-ticaret, seyahat, gıda ve ulaşım, çevrimiçi medya ve dijital finansal hizmetler) analiz etti.

Raporda ayrıca Güneydoğu Asya’nın dijital ekonomisindeki gelirin, bu yıl bölgenin toplam gelirinden 1,7 kat daha hızlı artarak 100 milyar dolara ulaşmasının beklendiği ortaya çıktı.

Temasek’in Güneydoğu Asya Başkanı Fock Wai Hoong, “Güneydoğu Asya’nın dijital ekonomisi, gerçekten eşi benzeri görülmemiş bir kârlılığa dönüşün tam ortasında. Şu anda yüksek kaliteli gelire ve para kazanmaya odaklanılıyor ve bu inanılmaz derecede sağlıklı.”söz konusu.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu