Haber

Fenerbahçe’den anlamlı hareket! Jorge Jesus ve futbolculardan 100 kız öğrenciye Cumhuriyet bursu

Fenerbahçe‘de teknik direktör Jorge Jesus ve futbolcular, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği aracılığı ile Anadolu’da 100 kız öğrenciye Cumhuriyet Bursu ile dayanak verileceğini açıkladı.

“SORUMLULUĞUMUZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Fenerbahçe’nin, tarihten bugüne, 7’den 70’e milyonların kalbinde edindiği eşsiz yerde paye sahibi olan futbol grubu olarak bu hususta bizim de sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz.

“CUMHURİYET İÇİN BİZ DE BİR ADIM ATIYORUZ”

Milyonlarca taraftarın alandaki, sokaktaki ve hatta hayattaki sevincinin kaynağı olduğumuzu bilerek, alandaki uğraşımızı sonuna kadar sürdürürken bu ülkenin sonsuza dek refah içinde, çağdaş, çağdaş kaidelerde yaşamasının yegâne sağlayıcısı olan Cumhuriyet için biz de bir adım atıyoruz.

“100 KIZ ÖĞRENCİYE CUMHURİYET BURSU VERİLECEK”

Bu hoş ülkenin, bu fedakâr milletin, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bir asır önce Anadolu’da başlayan, Cumhuriyet’le taçlanan mücadelesine minnet, saygı ve bağlılığımızı göstermek adına; geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; “Anadolu’da Bir Kızımız Var” diyoruz, kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, güçlü bayanların yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız öğrencinin Cumhuriyet Bursu ile yanında olacağımızı gururla duyuruyoruz!

“HERKES İÇİN BİR VESİLE OLMASINI UMUYORUZ”

Cumhuriyetin 100. yılında, hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan kız öğrencilerin yanında olarak bu bahiste milyonlara örnek olmak istiyoruz. Uzun yıllardır, ülke genelinde bilhassa bayanlar, kız çocuklarına eğitim, burs, meslek edindirme ismine katkıda bulunan Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği ile birlikte atacağımız bu adımın, imkânı olan herkes için bir vesile olmasını umuyor ve diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu