Yaşam

Ece Bağcı Kuru Otlar Üne kimdir, kaç yaşında, nereli? Chicago Film Festivali’nde ödül alan Ece Bağcı’nın biyografisi, filmleri ve dizileri nelerdir?

Ece Bağcı’nın performansının ardından hayranlarının merakla araştırdığı konular var. Peki Ece Bağcı On Kuru Otlar kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Chicago Film Festivali’nde ödül kazanan Ece Bağcı’nın biyografisi, filmleri ve dizileri nelerdir? Detaylar burada…

KURU BİTKİLERDE ECE BAĞCI KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Ece Bağcı, Kuru Otlar Üstüne filmindeki etkileyici performansıyla tanındı ve bu performansıyla 59. Chicago Uluslararası Sinema Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

2007 doğumlu Ece Bağcı, oyunculuk tutkusuyla tiyatro sahnelerine adım attı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde okudu ve “Romeo ve Juliet”, “İnsanlığın Çağı”, “Truvalı Kadınlar” gibi değerli oyunlarda sahne deneyimi kazandı. Ece Bağcı’nın sinema kariyeri “Kuru Otlar Üstüne” filmiyle başladı ve bu deneyimle oyunculuk yeteneğini daha geniş kitlelere sergileme fırsatı buldu.

KURUTULMUŞ BİTKİLER KONUSU

Samet, Doğu Anadolu’nun ücra bir köyünde dört yıl zorunlu görev yaptıktan sonra İstanbul’a atanmanın hayalini kuran, meslektaşı sosyal bilgiler öğretmeni Kenan ile aynı evi paylaşan genç bir resim öğretmenidir. Samet’in öğrencileri arasında yakın olduğu 14 yaşındaki Sevim de vardır. Sevim’in defterinde Samet’e hitaben kalplerle süslenmiş bir aşk mektubu başka bir işçi tarafından bulunca hem Samet hem de Sevim küçük düşürülür. Samet’in mektubu yok etme konusunda yalan söylediğini anlayan Sevim sinirlenirken, Kenan’la cinsel istismar suçlamasının hedefi haline gelen Samet’in hayalleri yıkılır. Samet asıl hedefin Kenan olduğundan şüphelenir ve arkadaşlıkları giderek kötüleşir. Adını herhangi bir suçlama olmaksızın diske yazdırmaya çalışırken, köy kurallarına uyma zorluğuyla karşı karşıya kalır. Yaşadığı sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek bir başka öğretmen olan Nuray ile tanıştığında işler değişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu