Ekonomi

Deutsche Bank, tokenleştirilmiş varlık ticaret platformunun test aşamasını tamamladı

Investing.com – Alman bankası‘nin Singapur yan kuruluşu, DAMA (Digital Assets Management Access) Projesi’nin kavram kanıtlama aşamasını başarıyla tamamladığını duyurdu.

Memento Blockchain ile birlikte tasarlanan DAMA projesi, dijital fonlar aracılığıyla tokenize menkul kıymetlere yatırım yapma olasılıklarını test etti.

Deutsche Bank fon yönetiminde kuralları yeniden yazmak istiyor

Hatıra Blok Zinciri ve Alman bankası, projenin ilk aşamasında Ethereum ağ ve devredilemez bir ruha bağlı jetona (SBT) dayalı merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu. Geliştiriciler, tescilli belirteçlerini kullanarak cüzdan sahiplerinin kimliğini doğruladılar ve ek denetimlere gerek kalmadan yatırım hizmetlerine erişim sağladılar.

DAMA Projesi’nde varlık güvenliğini sağlamak için MetaMask kullanıldı. MetaMask hizmeti, kripto varlıklarını kolayca transfer etmek için proje katılımcılarının seçtiği dijital cüzdan formatında platforma entegre edilmiştir.

Bir fona yatırım yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar, seçtikleri dijital fonda tokenleştirilmiş hisseler oluşturmak ve almak için SBT’ye sahip olmalı ve teminat sağlamalıdır. Özellikle varlıkların aslına uygun saklanması için oluşturulan formlar olarak tokenize hisselerin dijital varlık piyasasında değerli bir yere sahip olacağı düşünülüyor.

Bir sonraki aşamada, Deutsche Bank, yaklaşık 3,4 trilyon dolarlık varlığı yöneten 1.100’den fazla kayıtlı fon yöneticisinin bulunduğu Singapur’da daha fazla DAMA kullanıcısına ulaşmak için gerekli adımları atmayı planlamaktadır.

Tokenize edilmiş varlıkların artan popülaritesi

Son zamanlarda, geleneksel pazarlardaki varlıkları tokenize etmek ve bunları merkezi olmayan blockchain ağlarında depolamak popüler hale geldi. Bu hizmeti verecek platformların birçoğu birçok test aşamasında olsa da yakın gelecekte gerçek kullanım durumlarının artması bekleniyor.

Varlıkların tokenleştirilmesi konusu, daha hızlı ve daha düşük maliyetli transfer, şeffaflık ve çok daha geniş bir potansiyel yatırımcı portföyüne ulaşma ve sadık saklama açısından son derece değerli olarak fiyatlanmaktadır.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu