Haber

Ali Tombaş kimdir, mezunu nedir? Ali Tombaş’ın hayatı ve kariyeri! Ali Tombaş kaç yaşında, nereli?

Yerel seçimlerden hemen önce ilçe belediye başkanlığı adayları araştırılıyor. AK Parti’nin bugün açıklayacağı İstanbul ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Kulislere göre adaylığı tebliğ edilmiş ve AK Parti Sultanbeyli belediye başkan adayı olarak gösterilmişti. Ali Tombaş ‘nin hayatı merak konusu oldu. Arama motorlarında Ali Tombaş ‘nin kariyeri sorgulanıyor. Peki Ali Tombaş kimdir, mezunu nedir? Ali Tombaş’ın hayatı ve kariyeri! Ali Tombaş kaç yaşında ve nerelidir? Detaylar haberimizde…

ALİ TOMBAŞ KİMDİR?

1973 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğan Ali Tombaş, eğitim hayatına ilköğretimi köyünde yaparak başlamış, daha sonra orta ve lise eğitimini Ünye İmam Hatip Lisesi’nde başarıyla tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde aldı. Ticaret hayatına başlayan ve kendi şirketini işleten Tombaş, aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak yer aldı.

Siyasi kariyerine 1994 yılında Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı olarak başlayan Tombaş, 2004-2009 yılları arasında Sultanbeyli Ahmet Yesevi İlçesi Mahalle Yönetim Kurulu Üyeliği, Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği ve 2009-2009 yılları arasında Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. AK Parti’nin kuruluşundan sonra Meclis Üyesi oldu. 2008 yılından itibaren AK Parti Sultanbeyli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Tombaş, çeşitli birim başkanlıklarında görev almış ve partisinin birçok kademesinde görev almıştır. oysüreçte aktif rol oynadı.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Tombaş, AK Parti Sultanbeyli 6. ve 7. Olağan İlçe Kurultaylarında İlçe Başkanlığına seçilerek liderlik yolunda önemli adımlar attı. Sultanbeyli’nin dinamik ve başarılı İlçe Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu